S příchodem chladnějšího počasí skupina Veolia Energie zahajuje topnou sezónu. Dnes a v následujících dnech začne postupně dodávat teplo ve všech regionech. Ve srovnání s minulým rokem je to o pár dní později. Během celého léta probíhaly kontroly a opravy, ale i rozsáhlé rekonstrukce potrubí a také další ekologizace tepláren. Letošní investice opět přesáhnou jednu miliardu korun.

Mezi nejvýznamnější investiční akce posledních měsíců patří závěrečná etapa rozsáhlé ekologizace Třebovické elektrárny v Ostravě, jejíž hlavní součástí byla denitrifikace třetího kotle. V Teplárně Přívoz začala rekonstrukce spojená s postupným odchodem od spalování uhlí. Oba projekty přispějí k dalšímu zlepšení ovzduší na Ostravsku. Největším projektem na sítích v Moravskoslezském kraji byla rekonstrukce páteřního potrubí v Karviné. V Přerově pokračovala rozsáhlá rekonstrukce parovodu na horkovod, vyměnily se další 2 kilometry potrubí. Investice přinese energetické úspory a snížení emisí CO2. V olomoucké teplárně proběhla oprava turbíny a rekonstrukce plynového kotle, který tak bude plnit přísnější emisní limity.
Také v Čechách Veolia Energie provedla další významné obnovy zařízení. V elektrárně Kolín byla dokončena ekologizace kotle a proběhla generální oprava elektroodlučovače a turbogenerátoru. Pražská výtopna Juliska má z a sebou generální opravu vodního hospodářství. V Mariánských Lázních dokončili ekologizaci kotle a při odstávce biobloku proběhla komplexní kontrola dopravních cest a výměna komponent.
Celkem Veolia letos investuje do potrubních rozvodů přes 430 milionů korun a do ekologizace, modernizace výrobních technologií a přechodu od uhlí k čistším palivům více než 600 milionů korun.
Minulá topná sezóna trvala 8 měsíců a byla nejdelší za poslední tři roky. Loni Veolia Energie ČR zahájila vytápění 20. září 2019 a ukončila až 1. 6. 2020. Nejvíce tepla se dodávalo v lednu 2020, celkově byly ale zimní měsíce opět o něco teplejší než v posledních letech. Chladnější než v minulé topné sezóně bylo září a poslední dva měsíce - duben a květen. Na výrobu a dodávky tepla však měly vliv kromě klimatických podmínek také vládní opatření proti šíření koronaviru v podobě uzavření nebo omezení škol, restaurací a dalších provozoven.
Skupina Veolia Energie ČR je dodavatelem tepla, chladu, elektřiny a průmyslových utilit pro 325 tisíc domácností a 200 průmyslových klientů. Energetické služby poskytuje také objektům z obecní i terciární sféry ve více než 30 městech a obcích České republiky. Na výrobě tepla a elektřiny se ve firmě Veolia Energie ČR a dceřiných společnostech podílí 1 943 kotlů, 17 parních turbín, 13 kogeneračních jednotek a 10 točivých redukcí.