„Když přestane téct voda, je to nepříjemné pro všechny, natož pro lidi s omezenou pohyblivostí, pro které může cesta k cisterně a následná doprava vody domů představovat nepřekonatelný problém. Dlouhodobě usilujeme o maximální bezbariérovost v naší městské části. Projekt PVK, do něhož jsme se nově zapojili, vnímám jako další pozitivní krok v této oblasti,“ uvedl starosta Prahy 14 Radek Vondra.
„V případě dlouhodobých výluk či havárií míří balená voda přímo k lidem zapojeným do projektu na jimi určené místo,“ řekl tiskový mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Tomáš Mrázek.
Do projektu se již zapojily Praha 2, Praha 3, Praha 6, Praha 13, Praha 14, Praha 15, Praha 16 a městská část Březiněves. „Jednáme s dalšími městskými částmi a věříme, že v letošním roce se portfolio členů výrazně rozroste,“ podotkl Mrázek.
Všechny kontejnery s balenou vodou jsou vybaveny čipy, takže můžeme sledovat jejich přesnou polohu a zároveň jsme tímto krokem získali přehled pohybů kontejnerů od výrobní linky přes sklady do samotné distribuce.
Balicí linka je instalována v úpravně vody Káraný. Celý proces balení vody do sáčků včetně použité folie je v souladu se zákonem č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a souvisejících předpisů. Potřebné údaje o jakosti pitné vody, včetně data spotřeby, jsou uvedeny na sáčku. Jakost vody v sáčcích je průběžně kontrolována akreditovanou laboratoří.