Média

Kalendář akcí

Nadcházející akce

Přednáška Miroslava Bárty
Přednáška Voda - zlato současnosti
PVK pořádají přednášku Voda - zlato současnosti - Voda – zlato současnosti je tématem přednášky egyptologa a archeologa Miroslava Bárty, kterou pořádají Pražské vodovody a kanalizace.


Akce se uskuteční v sobotu 17. března od 15 hodin v hale čerpací stanice Podolské vodárny (Podolská 15, Praha 4).

Kapacita haly je omezena, proto je nutná registrace přes webové stránky PVK. Zájemci se musí přihlásit na této adrese: http://www.pvk.cz/prednaska-voda-zlato-soucasnosti-miroslav-barta/.

Přednáška se uskuteční při příležitosti Dnů otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství, které se konají 17. a 18. března vždy od 9:30 do 16:30 hodin.

Miroslav Bárta vede od roku 2011 výzkum archeologické lokality Abúsir v Egyptě a od roku 2013 je ředitelem Českého egyptologického ústavu.
Muzeum pražského vodárenství
Muzeum pražského vodárenství v Podolí
Přijďte si s rodinou prohlédnout Muzeum pražského vodárenství v Podolské vodárně, které bude otevřené o víkendu 17. a 18. března vždy od 9,30 hod. do 16,30 hod.O muzeu   
                                                                                                              
Historie Muzea pražského vodárenství sahá až do roku 1952, kdy první návštěvníci zamířili do suterénních prostor v tehdejším sídle Pražských vodáren na Národní třídě. Do areálu vodárny v Podolí se přestěhovalo v roce 1996. O rok později byla expozice s výstavní plochou o rozloze 800 m2, s depozitáři a přednáškovým sálem slavnostně otevřena.

Muzeum nabízí skutečné skvosty – vodovodní potrubí z antického období, část hradního vodovodu z doby Rudolfa II. či model čerpacího soustrojí z rukou českého vynálezce Josefa Božka. Zároveň myslí i na současnost, například pro děti jsou připraveny interaktivní hry na moderních dotykových obrazovkách. Pro vozíčkáře je k dispozici „schodolez“, který umožní bezproblémový přístup do expozice, jež je koncipována jako bezbariérová.